Hakkımızda

Dr. Zehra Civan

Zeeutec Kurucusu

İstanbul/Türkiye merkezli ZEEUTEC, dinamik, esnek ve her zaman iş ortakları ile iç içe çalıışma prensibine sahiptir. ZEEUTEC kurucusu Dr. Zehra Civan ODTÜ İstatistik bölümü mezunudur ve aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Uygulamalı İstatistik alanında doktora unvanını almıştır. Özellikle finansal istatistik alanında yaptığı yayınlarla ve diğer çalışmalarıyla bilimsel araştırmalarına devam etmektedir. İstatistik alanında çok sağlam bir altyapıya sahip olarak, finans ve istatistik alanındaki engin deneyimleriyle birlikte Blockchain dahil Makine Öğrenimi, Yapay Zekâ ve Dijital Finans alanlarındaki yeni teknolojik gelişmeleri ve inovasyonları takip etmekte ve bu alanlardaki bireysel çalışmalarına halen devam etmektedir.

Dr. Zehra Civan Horizon 2020 ve Horizon Europe finansman programları çerçevesinde Avrupa Komisyonu nezdindeki EISMEA (The European Innovation Council and SMEs Executive Agency) için uzaktan proje değerlendiricisi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Eureka ve Eurostars programları kapsamında Eureka Association AISBL için uzaktan proje değerlendirici görevini sürdürmektedir. Horizon Europe ve Eureka için KOBİ’ler, büyük şirketler, araştırma kuruluşları ve üniversiteler tarafından sunulan araştırma ve yenilikçi projeler için bağımsız değerlendirme raporu düzenlemektedir. Rapor düzenlediği projeler çok farklı sektörlerden (sağlık, biyokimya, enerji, blockchain, digital finance, akıllı şehirler, büyük veri) olması nedeniyle pek çok sektör konusunda tecrübe sahibidir. Ayrıca finans ve bankacılık alanındaki uzun yıllar edindiği tecrübesini, firmaların proje finansmanına ilişkin fizibilite raporu hazırlama, özellikle KOBİ’ler ve orta ölçekli firmalar için uluslararası finansman desteği bulma, kreditörlerle gerekli kredi ve teminat sözleşmeleri görüşmelerine liderlik etme konularında deneyimlerini firmaların ulusal ve AB Hibe ve Teşvik finansman programlarına erişimi konusunda kullanmaktadır.

Zeeutec özellikle AB Hibe Finansman Programları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası programlar için Proje Teklif Yazma Danışmanlığı sunmaktadır. Zeeutec özellikle Horizon Europe (MSCA, ERC, EIC) ve Eureka programları konusunda uzmanlaşmıştır ve geçmiş tecrübeleri sayesinde yüksek kaliteli proje danışmanlığı hizmetleri sunar. Ancak diğer hibe finansman programları konusunda da tecrübeli uzmanlarımız destek olmaktadır.

Zeeutec’in misyonu yetenekli bilim insanları ve bireysel araştırmacıların bilimsel çalışmaları için prestijli fon elde etmelerine destek olmak ve böylece başarılı bir kariyerle birlikte finansal bağımsızlık elde etmelerine yardımcı olmaktır.

Ayrıca, Zeeutec kuralcı ve tahmine dayalı veri analitiğinden gelişmiş veri modellemesi ve tahminine kadar pek çok konuda firma özelinde çözümler üretmektedir. Firmanızın dijital dönüşüm sürecini sağlıklı geçirmesi için istatistiksel analiz ve veri mühendisliği teknikleri, makine öğrenmesi, derin öğrenme gibi sürekli gelişen veri bilimi araçlarını kullanarak firmanıza özgü veri bilimi tavsiyesi ve danışmanlığı sağlamaktadır.